Jest nam niezmiernie miło poinformować, że dr inż. Piotr Szatkowski z Katedry Biomateriałów i Kompozytów otrzymał 2. miejsce w konkursie „INNOWACJA BRANŻY KOMPOZYTOWEJ 2022″ za Biodegradowalne ekologiczne sztućce jednorazowego użytku.

Produkt w postaci sztućców, wykonany jest ze w pełni biodegradowalnego tworzywa, które może być stosowane do kontaktu z żywnością. Cechą dodatkową jest to, że zastosowany materiał składa się z biodegradowalnych substancji pochodzenia naturalnego i w kompozycji nie występują syntetyczne składniki w postaci m.in.: barwników, stabilizatorów, katalizatorów czy przedłużaczy łańcuchów etc. Produkt jest oparty na kompozycji składników pochodzenia roślinnego i jest wolny od substancji pochodzenia odzwierzęcego. Tworzywo jest zgodne z ideologią wegetariańską i wegańską. 

Produkt przeznaczony do kompostowania. Rozkład naturalny w glebie (zarówno w środowisku kwaśnym jak i zasadowym) odbywa się z wydzieleniem CO2 i H2O całkowicie obojętnych dla środowiska bez produktów ubocznych.

Więcej informacji na stronie:

https://kompozyty.net/nagrody-w-konkursie-innowacja-branzy-kompozytowej-2022%ef%bf%bc%ef%bf%bc/

Serdeczne gratulacje dla Pana dr inż. Piotra Szatkowskiego.