Komunikat Dziekana WIMiC nr 12/2022

z dnia 06.12.2022 r.

w sprawie ograniczania zużycia energii

Szanowni Państwo, P.T. Koleżanki i Koledzy, Doktorantki i Doktoranci, Studentki i Studenci:

bardzo proszę o zapoznanie się z Zarządzeniem nr 69/2022 Rektora AGH oraz Pismem Okólnym nr 3/2022 Rektora AGH i podjęcie działań wychodzących naprzeciw potrzebie oszczędzania energii.

Zwracam uwagę na racjonalizujący podejście zapis Pisma Okólnego: ”…ograniczenia nie mogą paraliżować ani bezpośrednio utrudniać działalności dydaktycznej i prowadzenia badań naukowych. Dlatego staraliśmy się ograniczyć je do obszaru komfortu i wygody. Ograniczenia nie mają charakteru radykalnego, czego przykładem jest ustalenie temperatury w pomieszczeniach na poziomie 18–20ºC.

Starajmy się zatem wszędzie, gdzie to możliwe i zawsze, gdy to możliwe, ograniczać zużycie energii (elektrycznej i cieplnej)!

Łączę wyrazy szacunku

Dziekan