Zapraszamy do zapoznania się z ogłoszeniem o konkursie na stanowisko : doktorant stypendysta

Nazwa Jednostki: Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki, Katedra Chemii Nieorganicznej

Nazwa stanowiska: stypendysta doktorant (1 stanowisko)

Wymagania:

• ukończone studia magisterskie w dyscyplinie Inżynieria Materiałowa lub Technologia Chemiczna;
  • uczestnik szkoły doktorskiej w dyscyplinie Inżynieria Materiałowa;
  • doświadczenie w zakresie syntezy/otrzymywania materiałów nieorganicznych na bazie reakcji w ciele stałym;
  • doświadczenie w zakresie charakterystyki właściwości strukturalnych i transportowych materiałów nieorganicznych;
  • ogólna znajomość procesu elektrokatalitycznego rozpadu wody oraz technik woltamperometrycznych;
  • mile widziane doświadczenie w zakresie obróbki szkła kwarcowego;
  • znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej B-2, umożliwiającym biegłe posługiwanie się literaturą naukową;
  • ogólne kompetencje: samodzielność naukowa, dyspozycyjność, organizacja pracy, kreatywne myślenie;
  • przestrzeganie ogólnie przyjętych norm etycznych.

W ramach stypendium naukowego będą realizowane wybrane zadania projektu „Optymalizacja efektów synergicznych w wieloskładnikowych chalkogenkach metali przejściowych w celu uzyskania wszechstronnych i ekonomicznych elektrokatalizatorów dla technologii konwersji energii”, którego streszczenie można znaleźć pod adresem:

W szczególności do zadań osoby pobierającej stypendium będzie należało:

1. Przygotowanie materiałów do syntezy, obróbka szkła kwarcowego.
  2. Synteza materiałów na bazie chalkogenków metali przejściowych za pomocą wybranych technik (reakcja w ciele stałym, synteza hydrotermalna).
  3. Charakterystyka strukturalna i mikrostrukturalna otrzymywanych materiałów.
  4. Asysta w procesach wysokotemperaturowej konsolidacji materiałów oraz wytwarzania cienkich warstw.
  5. Przygotowanie próbek do badań elektrochemicznych, wytwarzanie elektrod pracujących na bazie uzyskanych materiałów.
  6. Prowadzenie pomiarów elektrochemicznych, z wykorzystaniem technik woltamperometrycznych oraz spektroskopii impedancyjnej.
  7. Analiza wyników uzyskanych podczas przeprowadzenia eksperymentów, ich opracowanie oraz przygotowywanie raportów z realizacji powierzonych zadań badawczych.
  8. Współpraca przy przygotowywaniu publikacji i raportów.

Typ konkursu NCN: OPUS 23

Termin składania ofert: 30 stycznia 2023, godzina 23:59

Forma składania ofert: e-mail: amikula@agh.edu.pl

Warunki zatrudnienia:

– okres pobierania stypendium: 18 miesięcy
– planowana data rozpoczęcia: 01.02.2023
– stypendium: 1660 PLN miesięcznie

Wymagane dokumenty:

• Podanie;
  • Życiorys (CV);
  • Kopia dyplomu ukończenia studiów II stopnia;
  • Zaświadczenie o uczęszczaniu do szkoły doktorskiej
  • Oświadczenie kandydata: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (tekst jedn.: Dz. U. z 2015 r. poz. 2135 z późn. zm.).”

Pytania dotyczące ogłoszenia oraz dokumenty powinny być nadsyłane na adres kierownika projektu, dr inż. Andrzeja Mikuła, e-mail: amikula@agh.edu.pl

Stypendystów wyłoni komisja konkursowa, której będzie przewodniczył kierownik projektu (o dokładnym miejscu i czasie rozmowy wybrani kandydaci zostaną poinformowani drogą elektroniczną).

Dodatkowe informacje można uzyskać u kierownika projektu
dr inż. Andrzej Mikuła
e-mail: amikula@agh.edu.pl