W dniu 9 marca odbyła się prezentacja wyników prac przedwdrożeniowych Inkubatora Innowacyjności 4.0 pięciu krakowskich uczelni wyższych, nosząca nazwę DEMO DAY Innowacji 4.0

Centra Transferu Technologii Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Jagielloński oraz Uniwersytet Rolniczy w Krakowie po raz drugi stworzyły przestrzeń na bezpośrednią rozmowę z twórcami wynalazków.

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica prezentowała 16 niżej wymienionych tematów:

1. Przenośna cela pomiarowa do badania parametrów wód zwłaszcza termalnych

2. Masa formierska wiązana bentonitem z nośnikiem węgla błyszczącego

3. Bezzałogowa łódź zasilana energią promieniowania słonecznego

4. Kompozyt UHTC dla zastosowań w obróbce skrawaniem

5. Antybakteryjne warstwy kompozytowe na implanty medyczne

6. Turbina wiatrowa VHAWT dla zastosowań indywidualnych

7. Hybrydowa powłoka ochronna na piaskowe formy i rdzenie odlewnicze

8. Mobilny autonomiczny układ skanowania przestrzennego

9. Podniesienie stopnia gotowości bezzałogowego statku powietrznego napędzanego energią słoneczną

10. Monobike – środek transportowy do kolei podwieszonej

11. Urządzenie do pionizacji osób niepełnosprawnych

12. Dwustopniowy wymiennik ciepła

13. Zaawansowane indykatory jakości wizualnej

14. Human Development Marketplace

15. Innowacyjna technologia wytwarzania drutów Cu-Ti do zastosowań elektroenergetycznych

16. System redukcji pyłów zawieszonych w powietrzu

Nasze Panie dr hab. inż. Magdalena Ziąbka, prof. AGH i dr hab. inż. Katarzyna Cholewa-Kowalska, prof. AGH zaprezentowały temat nr 5 „Antybakteryjne warstwy kompozytowe na implanty medyczne”. Ich celem jest zabezpieczenie materiałów implantacyjnych wykonanych ze stopów tytanu, aby można było ponownie wykorzystać wyjęty implant.

Link to filmiku zamieszczonego w serwisie YouTube

Nasz Pan dr inż. Dawid Kozień prezentował wyniki projektu podniesienia zdolności poziomu gotowości technologicznej „Innowacyjnego kompozytu wysokoogniotrwałego otrzymywanego z węglika boru i związku międzymetalicznego z układu Ti-Si”.

zdjęcia: Marcin Wójcik