1 czerwca na WIMiC, odbyło się międzynarodowe seminarium naukowe pt.: Challenges in the Development of Ceramic Materials.

Stanowiło ono jeden z elementów uświetniających uroczystość nadania doktora honoris causa Dr Mrityunjay Singh. W uzasadnieniu do nadania tak wyjątkowego tytułu naukowego Senat AGH podkreślił wybitne osiągnięcia naukowe w zakresie nowoczesnej ceramiki inżynierskiej, wieloletnią aktywność na polu organizacji światowego środowiska ceramicznego i jego integracji, życzliwość i pomoc dla polskich ceramików, duże zaangażowanie w Radzie Naukowej Centrum Technologii Kosmicznych AGH oraz osobistą otwartość i wspaniały przyjacielski charakter. Dr Mrityunjay Singh pełni obecnie funkcję Głównego Naukowca w Ohio Aerospace Institute w Cleveleand w USA.

Seminarium zostało uroczyście zainaugurowane wykładem Rektora AGH, Prof. Jerzego Lisa. W dalszej części swoje prezentacje wygłosili również Dziekan WIMiC, Prof. Jerzy Jedliński oraz Prof. Zbigniew Pędzich.

Jednym z prelegentów biorących aktywny udział w seminarium był Prof. Young-Wook Kim – naukowiec zajmujący się ceramiką specjalną, pochodzący z Korei Południowej i pracujący obecnie w Ohio Aerospace Institute w Cleveland  w USA.

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele przemysłu, tj.: dr inż. Marek Grabowy dyrektor Instytutu Energetyki, Oddziału Ceramiki CEREL, Boguchwała, a także dr inż. Artur Bradecki wraz z dr. Wiesławem Zelik reprezentujący Zakłady Magnezytowe „ROPCZYCE” S.A.