Tutoring zalicza się do najefektywniejszych form przekazywania wiedzy.
Jest to spersonalizowana metoda nauki oparta na indywidualnej relacji osoby prowadzącej i osoby studiującej, gdzie treść nauczania dostosowana jest do możliwości, potrzeb i talentów studenta.
Tutoring rozwojowy skupia się głównie na ukazywaniu potencjału i talentów studenta, natomiast tutoring naukowy ma na celu pogłębienie wiedzy i umiejętności w wybranej dyscyplinie naukowej.
Tutoring naukowy można podzielić na:
- klasyczny – skoncentrowany na wybranym zagadnieniu naukowym;
- przedmiotowy – w którym prowadzący przedmiot spotyka się dodatkowo z jednym lub kilkoma studentami i pogłębia tematykę zajęć;
- projektowy – w którym student uczestniczy w projekcie realizowanym przez tutora;
- dyplomowy – w którym student w semestrze poprzedzającym realizację pracy dyplomowej wprowadzany jest przez przyszłego promotora w tematykę projektu.
Tutorzy WIMiC:
- Benko Aleksandra
Specjalność: Inżynieria biomateriałów. Realizuje prace z zakresu biomedycznych zastosowań nanoform węgla. Posiada bogate doświadczenie w kierowaniu projektami naukowymi.
- Domalik-Pyzik Patrycja
Specjalność: Inżynieria biomedyczna. Zajmuje się biodegradowalnymi podłożami polimerowymi, głównie na bazie chitozanu, dla potrzeb sterowanej regeneracji tkanek.
- Grelowska Iwona
Specjalność: Inżynieria chemiczna. W pracy badawczej skupia się na szkłach tellurowych do zastosowań w optoelektronice oraz recyklingiem stłuczki szklanej.
- Kłosek-Wawrzyn Ewelina
Specjalność: Inżynieria chemiczna. Realizuje prace badawcze z zakresu projektowania ceramicznych materiałów budowlanych oraz procesów wysokotemperaturowych.
- Kusior Anna
Specjalność: Nauki chemiczne. Zajmuje się projektowaniem nanomateriałów oraz modyfikacją powierzchni materiałów półprzewodnikowych do zastosowań fotoelektrochemicznych.
- Nowicka-Dunal Katarzyna
Specjalność: Inżynieria materiałowa. W pracy badawczej skupia się na otrzymywaniu oraz charakterystyce polimerów oraz kompozytów w osnowie polimerowej.
- Rajska Maria
Specjalność: Inżynieria materiałowa. Realizuje prace z zakresu otrzymywania materiałów tlenkowych do zastosowań katalitycznych oraz kompozytów na bazie drewna.
- Stygar Mirosław
Specjalność: Inżynieria materiałowa. Zajmuje się zagadnieniami dotyczącymi chemii ciała stałego, m.in. tlenkowymi materiałami wysokoentropowymi w technologiach konwersji energii.
- Trenczek-Zając Anita
Specjalność: Inżynieria materiałowa. Zajmuje się projektowaniem materiałów półprzewodnikowych do procesów fotokatalitycznego oczyszczania wody i produkcji wodoru.
- Zarzecka-Napierała Magdalena
Specjalność: Inżynieria materiałowa. W pracy badawczej skupia się m.in. na badaniu powłok amorficznych o wysokiej odporności na ścieranie.
Kształcenie metodą tutoringu początkowo przeznaczone było dla beneficjentów programu Prymusi AGH. Wysoka średnia z ocen pozwalała na uczestnictwo w zajęciach tutoringowych również studentom drugiego i starszych lat studiów I stopnia.
Od semestru letniego roku akademickiego 2023/2024 tutoring zostanie zaoferowany studentom studiów II stopnia. Będzie to wyłącznie tutoring naukowy.
Więcej o metodzie tutoringu : https://www.cel.agh.edu.pl/tutoring-w-agh/