• Post category:Konferencje

Zapraszamy do zapoznania się z informacją na temat X Szkoły Analizy Termicznej.

„Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informujemy, że w dniach 20-22 września 2023 roku odbędzie się w Zakopanem X Szkoła Analizy Termicznej (SAT’2023) organizowana przez Polskie Towarzystwo Kalorymetrii i Analizy Termicznej oraz Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

W ramach Szkoły planowane są wykłady przeznaczone dla słuchaczy na różnych stopniach zaawansowania poświęcone zastosowaniu metod analizy termicznej w badaniach różnych grup materiałów, w tym szkieł, ceramiki, leków, żywności, materiałów polimerowych i kompozytów. W programie Szkoły planowane są również wykłady poświęcone podstawowym, jak również mniej znanym i rzadziej stosowanym technikom analizy termicznej.

W trakcie Szkoły planowane są ponadto krótkie prezentacje dla uczestników w miejsce tradycyjnej sesji posterowej oraz prezentacje firm oferujących aparaturę umożliwiającą badania metodami analizy termicznej.

Termin zgłoszenia uczestnictwa w Szkole oraz termin nadsyłania abstraktów upływa dnia 30 czerwca 2023 roku.
Wszelkie szczegóły dotyczące Szkoły znajdą Państwo na stronie internetowej: www.sat.agh.edu.pl

W imieniu Komitetu Organizacyjnego SAT’2023 serdecznie zapraszamy Państwa do uczestnictwa w X Szkole Analizy Termicznej.

Z poważaniem,
Dr hab. inż. Kinga Pielichowska, prof. AGH
Przewodnicząca X Szkoły Analizy Termicznej”