Nazwa jednostki: Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki

Nazwa stanowiska: PostDoc

Wymagania:

• uzyskany stopień doktora w dyscyplinie nauki chemiczne, inżynieria (technologia) chemiczna, inżynieria materiałowa lub dyscyplin pokrewnych;
  • posiadanie dorobku naukowego obejmującego prace publikowane w literaturze światowej oraz aktywne uczestnictwo w życiu naukowym;
  • doświadczenie i umiejętność obsługi nowoczesnej aparatury oraz obróbki i interpretacji wyników badań struktury i właściwości materiałów, a w szczególności w zakresie spektroskopii w podczerwieni FT-IR oraz spektroskopii Ramana;
  • umiejętność eksploracji baz danych eksperymentalnych;
  • umiejętność pracy z środowiskami Matlab i Python;
  • dodatkowym atutem będzie umiejętność implementacji metod uczenia maszynowego nadzorowanego i nienadzorowanego;
  • znajomość języka angielskiego umożliwiającą posługiwanie się literaturą naukową;
  • duże zaangażowanie w wykonywaną pracę badawczą;
  • przestrzeganie ogólnie przyjętych norm etycznych.

Doktorant będzie brał udział w realizacji projektu finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki, pt. „Struktura materiału geopolimerowego jako matryca do immobilizacji niebezpiecznych jonów”. Celem projektu jest opracowanie składu i sposobu otrzymywania matrycy geopolimerowej do unieszkodliwiania popiołów dennych ze spalania odpadów zawierających jony metali ciężkich.

Do zadań pracownika będzie należeć:

• aktywna współpraca z kierownikiem i innymi wykonawcami;
  • planowanie i przeprowadzenie badań z zakresu syntez uwodnionych krzemianów;
  • obsługa spektrometrów w podczerwieni i Ramana;
  • opracowanie i interpretowanie wyników badań;
  • współpraca przy przygotowywaniu publikacji i raportu z projektu;
  • prezentowanie wyników na konferencjach krajowych i międzynarodowych.

Typ konkursu NCN: OPUS – ST

Termin składania ofert:

Forma składania ofert: forma papierowa

Warunki zatrudnienia: Umowa na czas określony na 8 miesięcy.

Termin składania oferty : 05.10.2023

Przystępując do konkursu należy dostarczyć:

1. podanie;
  2. życiorys (CV);
  3. list motywacyjny;
  4. dokument potwierdzający nadanie stopnia naukowego;
  5. wykaz dorobku naukowego obejmujący informacje o publikacjach, udziale w projektach badawczych, stażach, stypendiach, innych osiągnięciach naukowych, wyróżnieniach, itp.

Na zgłoszeniu należy dopisać:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (tekst jedn.: Dz. U. z 2015 r. poz. 2135 z późn. zm.).

Po przeprowadzeniu wstępnej weryfikacji na podstawie przesłanych dokumentów wybrani kandydaci mogą być zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną.

Ocena kandydatów zostanie przeprowadzona przez komisję konkursową zgodnie z regulaminem przyznawania stypendiów naukowych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki.

Zgłoszenia należy składać w sekretariacie Katedry Chemii Krzemianów i Związków Wielkocząsteczkowych na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH (al. Mickiewicza 30; 30-059 Kraków; pokój 302/budynek B8). Stypendystę wyłoni komisja konkursowa, której będzie przewodniczył kierownik projektu.