W dniu dzisiejszym odbyła się gala finałowa plebiscytu na najlepszy film promujący wynalazek z AGH „WYNALAZCZYNI Z PASJĄ”, zorganizowanego przez Bibliotekę Główną AGH oraz Ośrodek Informacji Patentowej Patlib BG AGH.
  • I miejsce – „Antybakteryjne warstwy kompozytowe na implanty medyczne” / dr hab. inż., prof. AGH Magdalena Ziąbka, dr hab. inż., prof. AGH Katarzyna Cholewa-Kowalska, Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH.
    Film zrealizowany przez Centrum Transferu Technologii AGH.
  • II miejsce – „Nowatorskie materiały ceramiczne” / dr inż. Ewelina Kłosek-Wawrzyn z Zespołem, Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH
    Realizator filmu: p. Jacek Przybylski, PIONIER TV, Akademickie Centrum Komputerowe CYFRONET AGH
  • III miejsce Bakteriostatyczne poręcze / dr hab. inż., prof. AGH Monika Walkowicz, dr hab. inż., prof. AGH Beata Smyrak, prof. dr hab. n. med. Małgorzata Bulanda, dr hab., prof. UJ Anna Różańska, dr hab., prof. UJ Agnieszka Chmielarczyk, dr Dorota Romaniszyn z Zespołem.

Należy podkreślić, że na 16 filmów nominowanych w plebiscycie aż 5 z nich przedstawiało wynalazki opracowane na naszym Wydziale.
Wszystkim nominowanym i zwyciężczyniom składamy serdeczne gratulacje!