Zapraszamy do zapoznania się z ogłoszeniem o konkursie na stanowisko: doktorant stypendysta 1.

Nazwa stanowiska: Doktorant-stypendysta 1

Kandydat musi:
· być uczestnikiem studiów doktoranckich/szkoły doktorskiej w obszarze nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie inżynieria materiałowa, po uzyskaniu pozytywnej oceny śródokresowej,
· posiadać udokumentowany dorobek naukowy (staże naukowe – najlepiej zagraniczne, publikacje w czasopismach naukowych, udział w konferencjach międzynarodowych) w zakresie zastosowania polimerowych złączy dedykowanych drewnianym konstrukcjom budowlanym,
· mieć doświadczenie w zakresie analizy termicznej materiałów polimerowych (różnicowa kalorymetria skaningowa, termiczna analiza różnicowa, termograwimetria, dylatometria, mikroskopia wysokotemperaturowa),
· mieć doświadczenia w badaniach starzeniowych/badaniach degradacji różnego typu materiałów polimerowych,
· wykazać się znajomością języka angielskiego – certyfikat C1,
· posiadać szeroką wiedzę na temat złączy podatnych i ich potencjalnych zastosowań w budownictwie
· mieć szerokie rozeznanie w temacie potencjału komercjalizacji polimerowych złączy podatnych pod kątem wykorzystania rezultatów badawczych projektu,
· być obytym w zakresie zarządzania projektem badawczym (udział w projektach badawczych jako wykonawca/kierownik, aplikacje o granty krajowe itp.),
· posiadać umiejętności praktyczne w pracy laboratoryjnej nad materiałami polimerowymi,
· wykazywać się pełną samodzielnością w pracy naukowej, dyspozycyjnością dobrą organizacją pracy, kreatywnością, umiejętnością analitycznego myślenia, itp.

Stypendysta będzie brał aktywny udział w pracach badawczych realizowanych w ramach projektu „Diagnostyka i badania mechaniczne starzonych warstw klejowych stosowanych w połączeniach konstrukcji drewnianych”, a w szczególności zajmować się będzie:

• przygotowywaniem próbek badanych materiałów (polimerów, kompozytów polimer/drewno) do badań zarówno termicznych, spektroskopowych, jak i dyfrakcyjnych,
  • doborem parametrów i warunków pomiarowych, dostosowanych do wskazanego badania,
  • optymalizacją prowadzonych procesów termicznych ,
  • udział w wymaganych szkoleniach, w tym m.in. urządzenia DMA
  • aktywny udział w wybranych pomiarach termicznych, spektroskopowych i dyfrakcyjnych.
  • aktywny udział w analizie uzyskanych wyników i ich interpretacji.

Ponadto, doktorant będzie brał aktywny udział w monitorowaniu postępu prac, planowaniu dalszych eksperymentów oraz przygotowaniu manuskryptów publikacji, jak również będzie miał obowiązek uczestniczenia w konferencjach.

Typ konkursu NCN: OPUS 22 LAP
Termin składania ofert: 23.12.2022
Forma składania ofert: poczta elektroniczna (e-mail)
Miejsce pracy:
Katedra Ceramiki i Materiałów Ogniotrwałych, Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie.
Warunki zatrudnienia:
· umowa stypendialna,
· wynagrodzenie w wysokości 1370,37 zł miesięcznie,
· maksymalny okres zatrudnienia – 27 miesiące,
· data rozpoczęcia: styczeń 2023.
Stypendium będzie wypłacane w comiesięcznych ratach na podstawie umowy zawartej między jednostką a doktorantem, która określa wysokość stypendium oraz okres i warunki jego wypłacania.

Od Kandydata wymagane będą następujące dokumenty:

• CV,
  • lista publikacji,
  • informacja o osiągnięciach naukowych (udział w warsztatach i konferencjach naukowych, studia i staże zagraniczne, stypendia, nagrody i inne osiągnięcia),
  • list motywacyjny (maksymalnie 1 strona),
  • dokument potwierdzający status doktoranta i uzyskanie pozytywnej oceny śródokresowej,
  • klauzula dotycząca informacji o przetwarzaniu danych osobowych.

Dokumenty należy składać w formie elektronicznej na adres: mszumera@agh.edu.pl
W tytule wiadomości należy umieścić: Opus Lap/Stypendysta. Komisja konkursowa zastrzega sobie prawo do kontaktu tylko z wybranymi kandydatami. Kandydaci, spełniający wymogi formalne oraz wymagania projektu, zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Szczegółowe informacje odnośnie rozmowy kwalifikacyjnej zostaną przesłane zaproszonym kandydatom pocztą elektroniczną. Data rozstrzygnięcia konkursu: 30.12.2022 r.

Prosimy o zamieszczenie w przesłanej dokumentacji następującej klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych w ofercie stypendialnej dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z Ustawą z 29.08.97 roku o Ochronie Danych Osobowych Dz.U. nr 133 poz. 883″.