W dniach 13-14.III.2023 odbyło się już kolejne spotkanie członków międzynarodowego zespołu naukowców pracujących wspólnie w ramach projektu NCN OPUS LAP 22, zatytułowanego „DIAgnostics and Mechanical tests Of aged adhesive layers used in joiNts of wooDen structureS” („DIAMONDS”). Tym razem miało miejsce w Ljubljanie na Słowenii i było zorganizowane w ZAG (Slovenian National Building and Civil Engineering Institute). Jak zapewne pamiętacie projekt jest efektem współpracy dwóch polskich oraz dwóch słoweńskich ośrodków badawczych, reprezentowanych przez prof. dr hab. inż. Arkadiusza Kwietnia (Wydział Inżynierii Lądowej PK – Lider), dr hab. inż. Magdalenę Szumera, prof. AGH (WIMiC AGH – Partner), dr inż. Borisa Azinovic (ZAG – Lider) oraz dr inż. Matthew Schwarzkopf (InnoRenew CoE – Partner).

Nadrzędnym celem projektu jest odpowiedź na pytanie w jakim stopniu można przewidzieć i zdiagnozować starzenie się spoiny adhezyjnej przed jej uszkodzeniem funkcjonalnym – trzymamy kciuki za powodzenie Projektu.

Nasz Wydział reprezentowała dr hab. inż. Magdalena Szumera, prof. AGH (Lider grupy WIMiC AGH) wraz z dr inż. Pawłem Rutkowskim oraz doktorantem mgr inż. Konradem Kwietniem.